
Първо нека да направим уточнението, че ние от Мodsbg.com не подкрепяме по никакъв начин преписването в каквато и да е форма.
Но тъй като сме geeks по природа, интересът ни към тези високотехнологични уреди – часовници и слушалки за преписване, надделя, и в резултат на това се появява този материал.
Ако все пак ни попитате:
Трябва ли да преписваме не изпитите?
Твърдо НЕ!
Удоволствието да свършиш сам ангажиментите си носи много повече удовлетворение, повярвайте.
С това уточнение и с надеждата, че няма да се поддадете на изкушението да препишете на изпита си, можем да започнем с разглеждането на любимите средства за преписване с техните предимства и недостатъци (преминете направо към сравнителната таблица).
Слушалка за преписване
Слушалките за преписване по своята същност представляват мини (или ако щете дори микро) слушалки, които подобно на стандартно хендсфри посредством блутут се свързват с телефона. С тяхна помощ можете да чувате, когато ви говорят, без това да е забележимо за околните. Естествено най-добре е микрослушалката да е в телесен цвят, което гарантира незабележимостта ѝ, така че дори и да сте с къса коса тя няма да се вижда особено.
Технологиите са напреднали до такава степен, че минималистичният размер на съвременните микрослушалки ги прави дори потенциално опасни за ухото. Ако не внимавате и натиснете повече слушалката за преписване, тя може да потъне и последващото ѝ изваждане да се затрудни.
Слушалката за преписване е сравнително евтина (цените започват от 50лв нагоре), и мненията за тях са сравнително позитивни.
Виж тук най-препоръчваната слушалка за преписванеЧасовник за преписване
Часовниците за преписване предоставят малко по-различна схема за преписвачите. Тяхната идея е да се ползват за визуализиране на предварително подготвени „пищови“ в текстови формат чрез устройство, което на пръв поглед представлява обикновен часовник.
Съвременните часовници за преписване (да не забравяме, че сме на прага на 2017г.) предоставят изключително много „екстри“ – освен текст, те могат да визуализират формули и графики. Разполагат също така с т.нар. стелт режим (екранът е четим само под определен ъгъл), както и паник бутон (натискането му връща показанията на часа на екрана и блокира всички копчета).
Естествено повечето модели часовници за преписване могат да възпроизвеждат и аудио файлове от най-разпространените формати (mp3, mp4, WAV, WMA)
Други устройства за преписване – химикали, очила
Вече разгледахме най-разпространените средства за преписване – часовниците и слушалките – но освен тях има и други уреди за преписвачи.