ModsBG.com форум
September 29, 01, 2022, 01:30:36 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Съвети за избор на компютър

Home   Help Login Register  
Pages: [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Едно наистина добро предназначение на стария ни телефон  (Read 35602 times)
TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« on: May 18, 20, 2008, 08:31:24 PM »

Здравейте Изроди на модинга Smiley
Ето 1 идея за това как да си предпазите от буря или други опасни климатични особенности Wink

идеята е следната зимаме си 1 старо телефонче разглабяме го търсим къде са изводите на вибрацията и след като ги намерим премахваме вибрацията и слагаме 1 реле на 3 волта.При звънене на този номер релето окъсява веригата и по този начин си пускаме компа или изключваме като изводите от релето се свързват с изводите на power ботона. Идеята си я бива можете да си я доразвиите както направих и аз ето и снимки:
- моята жертва  whistle
- разглобен  ;D
- мястото където запояваме изводите на релето
- 2 та проводника за зареждане на телефона
- релето моето обаче бе на 5 волта за това се наложи да го по българя по този начин
- извих леко котвата за да може при по малак волтаж да окася веригата
- аз реших да си го сложа в кутия ето и това как ще изглежда тя  bleh
- ето с изглед от пред
- изглед и от страни  shifty
- тук слагам и диодите
- изолирани Wink
- още малко диоди ;D
- поставяне на ключетата и антената за овхат както и за изводите за захранване и зареждане
- идва и ред на телефона Wink
- свързването на релето с телефона
- разбирасе още малко диоди няма да са излишни  whistle
- белите диоди
- зелените диоди
- идва и време и за боядисване Smiley
- после я вкарваме във фурната за изпичане  rofl
- сичко на 1 място Wink
- първата проба на МSC. Оо да работи Wink е поне диодите де  Cheesy
- правиме си и крачета за стена  Wink
- кабела за връзката с компа и захранването на диодите
- тъй като се чудих от къде да минават кабелите реших да минават през лана
a eто го и клипа със сичко и това как работи MSC (Mobile System Control) http://vbox7.com/play:692f8a5c
« Last Edit: May 18, 20, 2008, 08:55:33 PM by TOTO » Logged

Инж.Тодор Димитров  гр./Ямбол
ModsBG.com форум
« on: May 18, 20, 2008, 08:31:24 PM »

The enD
Юзър

Репутация +35/-6

« Reply #1 on: May 18, 21, 2008, 09:12:22 PM »

Тва го бях гледал преди нз къде .... явно пак е била твоя статията .... мн е яко  biglaugh2
SouLja
Юзър

Репутация +2/-1

« Reply #2 on: May 18, 21, 2008, 09:13:49 PM »

НАистина много е яко. Таман на път към вкъщи звънкаш си и кат са прибереш компа та чака готов за работа  ;D

Гле'ам небето - Виждам теб, гле'ам залеза - виждам теб, гле'ам луната - виждам теб, ДА ти и*а мамата аз на тее - мръдни са брЕ
tashev-d
Юзър

Репутация +3/-1

« Reply #3 on: May 18, 21, 2008, 09:42:31 PM »

Че ако не го казваш номера на нокой не виждам как е възможно някой да се сдобие с него, освен ако не го сбърка някой път де, което ще си е доста кофти случайност  ;D Иначе изглежда супер
nikola7811
Юзър

Репутация +16/-5

« Reply #4 on: May 18, 22, 2008, 10:22:45 PM »

тва само за пускане ли стаа или и за гасене  confused1 confused1 confused1

TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« Reply #5 on: May 18, 22, 2008, 10:37:22 PM »

гасенето става и както се цъка се едно натискаш копчето на компа 1 пат и тои се изгася се едно от старт меню ина4е телефона няма опция за постоянна вибрация като тя си е импулсна и по добре така щото ина4е се едно да даржим копа постоянно натиснат което не е хубаво Smiley

Gueswhoaz
Юзър

Репутация +7/-1

« Reply #6 on: May 20, 19, 2008, 07:57:35 PM »

Идеята е много добра ама сложничка. Аз имам 1 Simens C 55 не му работи микрофона. Ако може да дадеш някоя схемичка че от тия снимки не зацепвам кое къде е. Просто дая някви технически параметри ала бала изясни нещата щото ако реша да го правя (а аз наистина имам намерение) няма да успея. Ама идеята почва все повече да ме кефи и май скоро ше се заема.
TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« Reply #7 on: May 20, 21, 2008, 09:36:06 PM »

Става братле със секи телефон който има вибрация става и с твоят модел телефон.Идеята е да си го разглобиш и да намериш вибрацията т.е. едно ел.моторче и че там където то се свързва със платката 2 те медни пластинки там си запояваш извода на релето , а релето е много просто за свързване пробваш ако не можеш да расчетеш под него начина на свързване зимаш 1 батерия и когато се чуе "ЦЪК" тези 2 извода требва да ги свържеш към изводите на вибрацията (въпросните две медни пластинки) направиш ли това другото е лесно просто другите два извода от релето се свързват към Power button  изводите и сичко е 10 точки с 1 дума релето ти играе роля на ключ .Като за първа проба пробвай да свържеш релето към друга верига примерно батерия с диод за по сигурно у-ние.... УСПЕХ ако има нещо ще пояснявам :Smiley

Gueswhoaz
Юзър

Репутация +7/-1

« Reply #8 on: May 21, 20, 2008, 08:41:35 PM »

Ясно. Ами какви са тия ключета за какво са и моля те разясни повече за антената. Каква е и от къде мога да я взема и къде се слага. (Мисля че е на входа за външна антена но ти все пак кажи как си го направил. )
nikola7811
Юзър

Репутация +16/-5

« Reply #9 on: May 21, 20, 2008, 08:57:45 PM »

тия клучета едното е за диодите а другото за ON\OFF  на  MSC

TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« Reply #10 on: May 22, 01, 2008, 01:09:53 AM »

както каза николата с 1 ния ключ спирам и пускам MSC а другото за диодите ,а антената я слагам вместо антената за овхвата става със сяка антенка нямаш никви ядове братле  Smiley

sp0r73x
Юзър

Репутация +0/-0

« Reply #11 on: June 08, 01, 2008, 01:23:45 AM »

А от м-тел, глобул или вивател като ти пратят някакъв смс какво правиш? Защото пак си има вибрация :?
The enD
Юзър

Репутация +35/-6

« Reply #12 on: June 08, 01, 2008, 01:47:58 AM »

Когато си говорихме с Тото за мода,той ми каза че се прави няква филтрация и само един номер може да приема телефона  fuck
nikola7811
Юзър

Репутация +16/-5

« Reply #13 on: June 08, 11, 2008, 11:10:11 AM »

И как се прави тая филтрация Huh? А искам и да питам също мове да изпадне 1 нокиа 3310 може ли да ползвам дисплея за дисплей а останалото за МSC Huh? Иначе енд мн злобна емотикона си сложил е  fuckoff

TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« Reply #14 on: June 08, 16, 2008, 04:14:52 PM »

Ами те хората са го измислили о6те като са произвели GSM Има филтри който като ги оправиш може да те търси само 1 номер т.е. другиа ми телефон а останалите номера и сичко друго не може да ме набира ....  ДА от нокиата можеш да земиш само платката пак ще ги свърши работа моят телефон който е вътре няма ни клавиатура ни дисплей Smiley за това няма проблем и по бавно ще ти пада батерията  bleh
« Last Edit: June 08, 16, 2008, 04:17:07 PM by TOTO » Logged

ModsBG.com форум

Pages: [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  

Jump to: