Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/modsbgco/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Project: 3C
ModsBG.com форум
October 22, 09, 2017, 09:27:22 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Как да изберем SSD - пълното ръководство

Home   Help Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Project: 3C  (Read 3023 times)
Poltargaista
Администратори
Юзър

Репутация +50/-0

VRETIEL

« on: August 17, 15, 2011, 03:09:12 PM »

3C - Crystal Clear Case

Привет на всички!
След като Angel Case претърпя сериозен damage и в момента единствената 'здрава част' е горния панел, реших че е време за нещо друго.

В началото исках всичко да е от плексиглас, но бюджета отново е свит и то до смешна сума, затова ще използвам старото, ламаринено скеле, а само панелите ще бъдат плексигласови. Вече имам що-годе ясна представа за по-нататъшната работа по проекта и тези дни започвам, но преди това...

1. Каква е вероятността температурата на хард диска или някой друг компонент да разтопи/запали плексигласа (ще използвам 2 мм.)?
2. Ще успея ли да огъна плексигласа единствено с помощта на сешоар?
3. Според вас как е най-добрия начин да закрепя плексигласа към скелето? Като го огъна в края и използвам стандартните дупки за винтчетата, или като го изрежа с точност и пробия нови дупки? Аз мислех и за лепило, но няма да стане толкова здраво, да не говорим и че при всяко отваряне на кутията ще трябва да се лепи отново.
« Last Edit: September 15, 21, 2011, 09:12:25 PM by Poltargaista » Logged

ModsBG.com форум
« on: August 17, 15, 2011, 03:09:12 PM »

dnbmaniac
Юзър

Репутация +0/-0

« Reply #1 on: August 17, 16, 2011, 04:44:01 PM »

Значи:

1. Мисля, че хард диска едва ли ще вдигне над 50-60 градуса при добър въздушен поток в кутията.
Май толкова градуса бяха вече  критични за HDD.
Може би само дъното (там където се намира процесора може да се загрее толко, че да разтопи нещо, но то ако стигне да топи плексигласа, какво да кажем за дъното тогава  ;D.

2. По този въпрос не съм много сигурен. Зависи от температурата на сешоара. Нищо не пречи да опиташ на някакво излишно парче плексиглас. Smiley

3. За закрепването мисля, че ще е по удобен втория вариант. Отделни парчета и директно да се закрепят по скелето. Обаче ще има доста винтчета/болтчета, които ще се виждат, което може да загрози цялостния вид на кутията.

Надявам се, че помогнах с нещо. Успех! Smiley
« Last Edit: August 17, 16, 2011, 04:46:09 PM by dnbmaniac » Logged

Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат !!!
Sil3nT
Модератори
Юзър

Репутация +5/-0

« Reply #2 on: August 17, 17, 2011, 05:15:53 PM »

Доколкото аз разбрах искаш да ползваш шасито на кутията и да направиш само панелите от плексиглас, така ли ? Ако е така не се притеснявай за температурите. За сешоара незнам, пробваш да сложиш накрайника му дето прави струята правоъгълна. За закрепването ако можеш да завариш по 4 болта на панел и отгоре с глухи гайки, а там където трябва да се скрие нещо от погледите можеш да пръснеш отвътре плексито с боя или фолио.

Добра скорост а ?

BMW ///M Power
Администратори
Юзър

Репутация +7/-2

« Reply #3 on: August 17, 17, 2011, 05:40:02 PM »

3.По този въпрос може да използваш зенкер , за да скриеш главите на болтовете да не се виждат.

Не е важно какво БМВ караш а доколко си ентусиаст ...
SHADOW
Човека с идеите!
Администратори
Юзър

Репутация +13/-0

Усъвършенстващ Модове!

« Reply #4 on: August 17, 17, 2011, 05:58:03 PM »

Ползвай 3мм. @мм е много тънък според мен = неустойчив на преки удъри от да кажа - случайно падащи и летящи предмети Wink ;D
НО имам идея за теб като добавка: В добавка на плексиглас с дебелина 2мм може да полжваш ламарина 0,5-1мм дебелина като един вид външен скелет, или един вид обков на плексигласа.....абе няма да има друг такъв мод.
Та пробвай.
А и със сешоар с приставката му, не може да се вдигнат нужните температури за да омекне плексигласа. А без приставката може да може (входящия въздух трябва да е равен на изходящия като дебит Wink ).

Мисля в мащаб - Усъвършенствам Модове!

http://learnfree.eu/
http://skss.learnfree.eu/
http://forum.learnfree.eu/
Ползвам УСУ 7

АЗ СЪМ ПРОТИВ АСТА - А ВИЕ!?!
I AM AGAINST ACTA - Whose side are you?

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100 в ръката Wink
Poltargaista
Администратори
Юзър

Репутация +50/-0

VRETIEL

« Reply #5 on: September 15, 21, 2011, 09:20:10 PM »

Усещам, че нещата ще се развият точно както с предишната кутия... за щастие този път нямам цяла година на разположение, а само още няколко дена.
Днес взех повечето мерки и вече планирам кои компоненти ще се заменят с нови, кои просто ще си сменят местата и така нататък. Оказа се, че нито един от вентилаторите, нито пък светлините по кутията работят. Което е добре, но пък отваря още допълнителна работа.

Страничните и предния панел - ще ги закрепя директно за скелето с винтчета/болтчета... НО сериозния проблем идва при горния панел...
Както се вижда от прикаченото изображение - на предната и страничните части на скелето има възможност да бъдат направени допълнителни отвори и така да се прикрепят панелите, но в горната част на скелето липсват такива 'издатини', които да помогат. Ще дадете ли съвет как да процедирам там?

Poltargaista
Администратори
Юзър

Репутация +50/-0

VRETIEL

« Reply #6 on: October 31, 21, 2011, 09:29:07 PM »

Така... Проекта 3C беше завършен доста отдавна (повече от месец), но все не намирах време да кача снимките и да дам малко разяснение по въпроса. Ето, че сега и това се случи. ;-)
Разглобяване на кутията:

Неща за изхвърляне: (имаше и други, но тях не съм ги снимал)

Какво остана от 'кутията':

След като махнах CD и HDD Holder-а реших да го ползвам за нещо смислено. Тук е изрязана една част от него:

Тук се вижда издатината, която се наложи да изправя, за да мога да ползвам по-късно:

Снимка, докато се опитвам да напасна плексигласа към front-end-a на кутията:

Чук, едри шкурки - изправяне на криви ръбове и заглаждане на повърхността:

Завършен вид на HDD case:

Монтирано HDD и страничен изглед:

Монтирано HDD и преден изглед с пробити отвори за винтовете:

Инструменти за направа на килимче от дънки, както и самите дънки:

Изрязана предната част на скелето:

Ето как щяха да се закрепят крачетата (колелцата):

Междувременно... с една от частите, които остана от CD Holder-а си сътворих държач за дартса:

След като свалих всички компоненти от скелето - ето какво остана:

Частите свалени за обезпрашаване:

Оразмеряване и изрязване на плексигласа:

Напасване на плексигласа без залепяне:

Тук идва хитрата част. Тъй като използвах 1 мм. плексиглас се наложи да изрежа малки парчета, които да залепя за основния плексиглас, за да увелича дебелината му:

Как протече изсъхването:

Крайния резултат - 'аквариума' залепен, все още с фолиото. Дори се вижда изрязаната дупка в страничния панел:

Междувременно - снимка на 'работната площадка':

Залепен плексигласа, който ще държи бутоните и USB входовете:

Приблизително само толкова кабели ще са необходими за 4 бели и 4 сини светодиода:

Половината от кабелите - свързани. Вероятно се чудите какво е черното петно на дъното?

На снимката се вижда какво е черното петно всъщност. Това са двата (HDD и Power) бели светодиода свалени на дъното, за да се получи неоновия ефект под кутията, когато компютъра работи. На снимката не е много ефектно, но в действителност резултата е супер.

Всички компоненти изчистени, окабеляването завършено и поставено килимче:

Ето на тази снимка пък се виждат къде по-точно са скрити огромна част от кабелите:

На тази снимка се вижда мястото на двата бели светодиода отвън кутията. Другите два не са снимани, но са на страничния панел, на който са и USB портовете.

На тази снимка се вижда мястото на двата сини светодиода вътре в кутията. Другите два са в самия HDD Case.

Инструментите, които бяха използвани по време на модването:

Завършения вид на кутията. Вероятно се чудите за какво е черния изолир-банд по 'шевовете'? Първо изглежда по-добре и по-завършено, отколкото кристалния вид на аквариум. Второ - идеята с удебеляването на плексигласа беше добра практически, но визуално - отвратителна.

Ето още един дефект по кутията. В последния момент секундното лепило се разля....

Ето снимка със светнати диоди и светната домашна лампа:

Втора такава снимка на завършения резултат, но централно:

На тъмно 1:

На тъмно 2:

Отново на светло, но от другата страна:

Както се вижда от снимките, USB портовете работят, както и сините диоди и неона под кутията. Както и всички компоненти. НО, когато свързвате диоди в 12 часа посреднощ е нормално да станат грешки... и ето, че крайния резултат, е че белите светодиоди не светят. Вероятно някой ден ще ми остане време да разглобя кутията и компонентите, за да разбера какво точно съм объркал при свързването, но дотогава - само сини!
Температурата е добра. Килимчето много помага за обиране на вибрациите, шума и поддържане на постоянна температура. Изместването на хард диска в задната част на кутията изключително много намали шума му.

Що се отнася до смяна на компонентите - не останаха средства. Стария CRT монитор беше заменен с нов, 19 инчов LSD. Освен това в локалния доставчик нямаха вентилатори, каквито исках и затова останах само с този на CPU-то. Когато наближи време да оправям светодиодите - тогава ще помисля и за вентилатор. Засега друго няма.
Друг плюс - тъй като всички входящи/изходящи дупки по скелето на кутията бяха запушени с дънков плат - това значително (да не кажа на 100%) намали праха в кутията и по компонентите.
Нямам какво друго да кажа за момента. Ако последва ъпдейт - ще пиша направо в тази тема, въпреки, че близките няколко месеца не се очертава да Я пипам тази кутия. :-]

BaFTa
Юзър

Репутация +1/-0

BaFTa

« Reply #7 on: October 31, 22, 2011, 10:37:51 PM »

Много добре е станало всичко, струвало си е играчката. Поздравления!  Wink dirol

Ако някой реши да ви вземе боклука, има си нож за самозащита Cheesy
ModsBG.com форум

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: