Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/modsbgco/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Project: SEPULTURA
ModsBG.com форум
July 19, 23, 2019, 11:32:59 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Основните функции на мултицета

Home   Help Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Project: SEPULTURA  (Read 5461 times)
FEEL_MY_HATE
mnm2
Юзър

Репутация +36/-0

Solid Snake

« on: December 22, 17, 2006, 05:26:11 PM »

PROJECT: SEPULTURA

Ляляляля ето го и проекта наречен със звучното име SEPULTURA Smiley Преди това не беше анонсиран никъде този проект, поради молбата първо да го свършим и тогава да го анонсираме. Но ЕТО сега дойде време за анонс. Държа да подчертая, че той/проекта/ още не е готов, има още много работа по него и може би сега като се застудее ще започне отново работа Smiley.

3,2,1 НАЧАЛО ;D

ЧЕРТЕЖИ;

/четрежите после, че трябва да ги оформя, за сега не приличат на нищо/

КУТИЯ;
Стандартна миниАТ кутия от едно време. Дебелостенна, бяла, май е китайска, но доста трудно се реже... Малко беше осакатена отпред и трябваше го мислиме какво да направим за да скрием зеящата дупка. В крайна сметка май ще има вентилатор или контрол за вентилатори, светлини и всякакви такива.

Отпред:

Отстрани:

Отгоре:

ОСВЕЖАВАНЕ;

Тъй като беше решено бялата боя да бъде свалена.

Пластмасата и тя беше малко бъгава и трябваше да я оправим и нея. Та на снимките общо взето се вижда как работим по пластмасата, иначе се вижда и боята как е свалена или поне по-голямата част от нея Smiley

ПРОБЛЕМ: РЪЖДАТА

Странно защо след като свършихме с премахването на боята от кутията се появи ръжда и то в течение на два дена. Нещо което изключително много ме издразни. И трябваше да действаме бързо за да не вземе да съсипе кутията нещо или евентуално да ни се отвори добъпнително работа. На снимките можете да видите, че не е много, но докато я пръснем си стана доста особено по капака където направо беше изнерващо да се гледа така.

В крайна сметка се намери решение което спести доста пари и занимавки.

PAINTJOB:

С оглед на настъпилата ръжда трябваше да се намери решение което да я спре. След разни допитвания до родителското тяло се реши, че ще я пръскаме с грунд и боя. Всъщност, грунда беше за капака, а боята беше за ребрата. В крайна сметка стана много яко.

Ребрата:

Капака:

Всичко на куп съхне Smiley

РЯЗАНЕТО:

Рязането е един такъв неприятен процес защото е много отекчителен. Но в крайна сметка резултата е много приятен. Ние рязахме доста, доста, доста. Първо буквите после и логото. Доста занимавка беше ей... поради липса на една част от снимките немога да ви покажа как точно беше планирано да изглежда и какво точно се направи за да придобие този си вид който ще видите по-надолу, но това е положението. Качени са някъде, но къде точно и аз съм забравил.

РЕЗУЛТАТ ОТ РЯЗАНЕТО:

Това е финалният резултат от рязането на капака. Снимките малко нямат фокус, но все пак се вижда какво се е получило. Една пила и всичко си идва на мястото.

СЛЕДВА:

- Може би още рязане...
- .... кой знае
- още мод

ДЕЛО НА: FEEL_MY_HATE & kibernetic
« Last Edit: December 22, 18, 2006, 06:36:57 PM by FEEL_MY_HATE » Logged

design :: [di'zain] :: замислям, възнамерявам, проектирам
Настоящ проект: Project: SEPULTURA/временно спрян/
ModsBG.com форум
« on: December 22, 17, 2006, 05:26:11 PM »

Ram_Page
Юзър

Репутация +70/-5

« Reply #1 on: December 28, 17, 2006, 05:18:28 PM »

Браво! Хубаво е да се види и как тези кутий ( в нас имам 2 такива  ;D , едната от които е абсолютно същата само че без мистериозната дупка  Wink ) се освежават ! И аз навремето си мислех да се заема с нещо върху такава кутия ,но метала ми се видя мнооогооо жилав и се отказах  Smiley Ъъъъ само върху червеното ли ще се съсредоточавате или ще има и други цветове по кутията  (може би зелено  Cheesy)??
FEEL_MY_HATE
mnm2
Юзър

Репутация +36/-0

Solid Snake

« Reply #2 on: December 30, 00, 2006, 12:06:44 AM »

За сега "ребрата"/вътрешността/ ще е червена. А капака ще е черен. Поне така го мисля, ако се сдобия с некое лакомство ще е по-различно и видоизменено Smiley За сега покрай празниците няма желание за работа, но след тях ще има. Успях да си уредя хардуер за кутията и всичко ще е перфектно(е, да се надяваме да е перфектно).

Мисля си за още някои неща, но няма да ги споделям за сега. Чак когато му дойде времето подкрепено със снимков материал.

Весели празници!

FEEL_MY_HATE
mnm2
Юзър

Репутация +36/-0

Solid Snake

« Reply #3 on: January 04, 01, 2007, 01:48:01 AM »

ВРЕМЕ ЗА UPDATE

ОФОРМЯНЕ
Днес се хванахме малко в работа и обсъждане на бъдещата работа по проекта. Изчистихме нещата които сме рязали, до оформихме и със страничния капак за сега приключихме. Та ето как изглеждаха нещата по време на работа.

КРАЕН РЕЗУЛТАТ
След това влезе в действие и дремела Smiley За да доуправим едни ръбчета, извивки и др. такива които оставихме за накрая. Най-накрая свалихме и хартиеното тиксо и за сега може да се каже, че приключихме със страничния капак - може би до утре когато ще има нови промени. Може би. Кой знае ? Все пак вижте колко красиво стана според мен Smiley Определено мъченето, рязането и занимавките си заслужаваха.

Това е за сега. Утре може би ще има още Smiley, но не гарантирам! Всъщност, все още не съм получил снимките от kibernetic и когато получа и неговите ще отсея от всички тези които са по-интересни и ще редактирам!

И още нещо; идеите които така в последствие настъпиха, според мен както казва Васко Катинчаров - "Ще ви откъснат главите!" Smiley

ТОЗИ ПРОЕКТ Е ДЕЛО НА: FEEL_MY_HATE & kibernetic
« Last Edit: January 04, 01, 2007, 01:53:37 AM by FEEL_MY_HATE » Logged

FEEL_MY_HATE
mnm2
Юзър

Репутация +36/-0

Solid Snake

« Reply #4 on: January 05, 21, 2007, 09:06:55 PM »

Ъпдейт

Горен капак

Решихме да махнем горния капак за да зейне една голяма дупка ;D която в последствие ще бъде запълнена с нещо. По начало тръгнахме да решем капака с малък флекс, но нещо се получиха криви сметките и го дорязахме с дремела. Въпреки, че изрязаното стана малко криво, и с малко повече шум(говоря за това когато пилите такъв страничен капак се чува доста пронизващ звук).

И въпреки всичко, НЕ ПРАВЕТЕ КАТО НАС: НЕДЕИТЕ ДА РЕЖЕТЕ С ФЛЕКС В ЗАТВОРЕНО ПОМЕЩЕНИЕ.

КРАЕН РЕЗУЛТАТ - Горен капак

В крайна сметка ето това се получи, аз съм доволен защото въпреки, че го изрязахме бая криво успяхме сравнително бързо да го изправим.

Следва:
- направата на горния капак
« Last Edit: January 05, 21, 2007, 09:27:10 PM by FEEL_MY_HATE » Logged

tashev-d
Юзър

Репутация +3/-1

« Reply #5 on: May 17, 12, 2008, 12:43:47 PM »

Проекта да не би да е зарязан? Понеже ми се вижда доста обещаващ с този доста интересен прозорец, и ми става любопитно какво още ще има на кутията !!?
nikola7811
Юзър

Репутация +16/-5

« Reply #6 on: May 17, 20, 2008, 08:55:27 PM »

добър замисъл добро изпълнение обаче не е заваршено ина1е браво  Smiley

FEEL_MY_HATE
mnm2
Юзър

Репутация +36/-0

Solid Snake

« Reply #7 on: May 18, 05, 2008, 05:25:56 AM »

Привет момчета. Радвам се, че Ви е харесало направеното до тук, но... следващите редове едва ли ще Ви харесат, но такава е реалността в момента свързана с проекта.

Проекта не е зарязан, по-скоро замразен. Просто интересът ни към него бавно и славно замираше всеки ден. С други думи казано, единият замина за Италия, аз ще следвам графика/анимация и не се знае кога ще бъде довършен и дали изобщо ще види завършването му бял свят близко бъдеще. Иначе имаше много ентусиазъм и от двама ни, но уви. След като счупихме много пари и работа по него стигнахме едва до 20% завършена работа и ни писна. А идеите бяха доста интересни и нестандартни. Дори някъде си го бях разграфирал как ще изглежда и бях описвал какво точно, как точно, но това е изчезнало във времето и пространството/по-точно free сървърът, на който бях concept-a умря/. Та така със SEPULTURA-та, седи си в една кутия до секцията ми от година и нещо и чака да бъде завършена .

Колкото до евентуално соло изпълнение от моя страна преди около месец време си лафех с една приятелка и ми хрумнаха няколко идеи за една кутия, която която си бяхме купили за един друг "тематичен" проект, която беше доста специфична/ха и която се убихме да търсиме къде ли не, но в крайна сметка след 6 месечно търсене намерихме/, защото аз имах доста специфични изисквания за формата на самата кутия/хаха, говоря като pro/. Та въпросният тематичен проект планувахме да направим след SEPULTURA-та, но с оглед на горните редове кутията си остана "девствена". Та при добро желание от моя страна, може скоро време да направя нещо по въпроса...

Ами това е във връзка с този проект.
Искрено се надявам някой ден да го завършим, докато още помня какво съм искал да правим по него. Кой знае... може и крайният резултат да е доста приятен за окото. dirol Успехи с модинга и много креативни идеи от мен! Пък... знам ли, може скоро време да цъфна с някои проект blahblah
« Last Edit: May 18, 05, 2008, 05:27:29 AM by FEEL_MY_HATE » Logged

ModsBG.com форум

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: