ModsBG.com форум
June 24, 18, 2017, 06:33:40 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Съвети за избор на компютър

Home   Help Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Преинсталиране на Windows XP !  (Read 35767 times)
brud1
Модератори
Юзър

Репутация +0/-0

« on: November 08, 15, 2009, 03:32:05 PM »

Нуждаем се от Диск с Windows XP.Но задължително е да е буутващ (прави се като се записва самият диск) .
Ако не сте настроили BIOS-a да буутва от СД то т.е да не иска да го зарежда след като сте го сложили и сте му дали рестарт вижте как да отстраните проблема на картинката. Ако пък всичко Ви е ОК пропуснете тази стъпка.

След няколко секунди ще видите този прозорец (не е казано ,че ще изглежда по същия начин,но менютата на картинката ги имате и вие така ,че няма място за тревога.

Ето и изгледа на следващото меню и какво трябва да направите.

След като сте направили както е показано на картината натискате ESC докато не се върнете на първоначалния син екран с менютата.

Сега след като всичко е наред започваме с преинстала.

Слагаме диска в сд-то и рестартираме.

Следете в долния край при стартирането на компютъра за този надпис.

В мига който го видите натиснате който и да е бутон от клавиатурата за да може да се зареди диска ,а не операционната система.

Ако сте направили всичко както е описано тряба да виждате този екран пред себе си:

Идва ред и на следващия екран.

Той ви предлага 3 варианта за действие. Да продължите с инсталацията на "нов" Windows (заграденото с червено) , да го поправите или да излезете от тези настройки без да правите нищо. Да ама вие сте тръгнали да преинсталирате затова натискате ENTER.

Следва едно споразумение -дъра...дъра.... Ето го и него.

Ако не Ви се чете или ви е писнало от това натискайте директно F8 както е отбелязано на картинката.

Сега трябва да форматирате партишъна или дяла на който е бил Windows-а в случая на картинката е нямало инсталиран Windows ,но на Вас вместо да пише "Unpartitioned space" трябва да има нещо от сорта "C:/windows /..........." както е маркирана тази част натискате "D" което ще изтрие партшъна ,но след като го натиснете се появява допълнителен прозорец който иска потвърждението ви което трябва да дадете чрез натискане на буква "L" и сега на мястото където преди е имало "C:/windows /..........." ще пише "Unpartitioned space" сега както е маркирано това "Unpartitioned space" натискате Enter.

След натискането на Enter ще ви се покаже този прозорец:

Препоръчително е да изберете "Format the partition using the NTFS file system" и следва едно натискане на "Enter" след което ви се извежда графично изборажение в % докъде е стигнал формата.

...но след като свърши формата започва копирането на файловете в/у партишъна което изглежда по следния начин и трае около 15-20 мин.

....а след приключването на копирането на файловете ще ви се появи това ...

за понабързо можете да ударите един ENTER след което компютъра се рестартира автоматично.Моля не правете нищо по него и не натискайте никакви бутони ,просто го изчакайте докато не видите ето това познато вече до болка лого.

След него ще ви се цъфне пред погледа ето това...

Чакате докато не ви изкочи някой прозорец като тези който ще видите по надолу за настройка.

Ето го и първия тук трябва да направите настройки в зависимост от региона в който се намирате т.е в България. Натискате "Customize..." и навсякъде избирате BULGARIA без да правите нищо друго. Извинявам се ,че немога да Ви покажа картинки в този момент.

Ако вече сте приключили със тези настройки и сте дали "NEXT" ще бъдете приканени да въведете сериен номер на продукта...

Сега трябва да дадете име на компютъра и да въведете парола за Администратор (може и да не въвеждате парола)

Ето тук настройваме часовата зона,датата и часът естесвено.

...и след това наблюдавате отново познатия прозорец отчитащ времето оставашо до приключване на инсталацията.

Ако компютъра намери мрежова ЛАН карта ще ви се появи следния прозорец... Препоръчвам ви да кликнете на NEXT без да извършвате каквито и да е други действия в този момент,защото тези настройки могат да се направят и след приключване на преинсталацията.

Отново наблюдаваме ..... това като вече виждаме ,че е в финалната фаза на инстала.

СЕГА WINDOWS-a прави своето първо стартиране като на черен екран ще ви попита ето това кликвате на "OK" след него следва още един прозорец на който давате "YES",,,,,

Сега на този пик Windows-a тества разделителната способност ...

И това е всичко ..  Smiley
« Last Edit: November 08, 19, 2009, 07:01:21 PM by brud1 » Logged

ModsBG.com форум
« on: November 08, 15, 2009, 03:32:05 PM »

Poltargaista
Администратори
Юзър

Репутация +50/-0

VRETIEL

« Reply #1 on: November 08, 17, 2009, 05:46:43 PM »

1-2 градивни забележки?

Изречения от типа: "Ето и изгледа на следващото меню и какво трябва да направите. "... Това е при твоя BIOS... Освен снимката напиши 2-3 изречения - да стане по-ясно. Напиши, че Boot Device трябва да се избере CD устройството като първо, на мястото на хард-диска. И надолу имаше още няколко неточности, ама не ми се гледа пак.
Иначе - мерси за материала, дано все пак някой има полза от това нещо.  Wink

Идея - направо си направи рубрика и давай за всичките OS наред - SuSe, Tilix, XP, 98, 95, Vista, 7, Symbian и прочее...  Cheesy

Gueswhoaz
Юзър

Репутация +7/-1

« Reply #2 on: November 08, 17, 2009, 05:54:05 PM »

Идея - направо си направи рубрика и давай за всичките OS наред - SuSe, Tilix, XP, 98, 95, Vista, 7, Symbian и прочее...
Допълвам Win 3.1, DOS, MAC OS X и LINUX.
brud1
Модератори
Юзър

Репутация +0/-0

« Reply #3 on: November 08, 18, 2009, 06:51:40 PM »

Да ако ми купиш и MacBook може да си помисля да направя и за Mac OS  ;D

edit: След няколко секунди ще видите този прозорец (не е казано ,че ще изглежда по същия начин,но менютата на картинката ги имате и вие така ,че няма място за тревога. <- казъл съм го вече  Smiley

TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« Reply #4 on: November 08, 19, 2009, 07:13:53 PM »

Браво на момчето  Wink Wink Wink

Инж.Тодор Димитров  гр./Ямбол
The enD
Юзър

Репутация +35/-6

« Reply #5 on: November 09, 20, 2009, 08:52:54 PM »

ХР не съм инсталирал от години... слагайте 7   biglaugh2

От това като, че ли няма накъде по-лесно:
http://zamunda.net/details.php?id=109526&hit=1
Gueswhoaz
Юзър

Репутация +7/-1

« Reply #6 on: November 09, 21, 2009, 09:01:15 PM »

Е за това аз викам че няма смисъл от това дето го правите ама кой слуша... whistle whistle whistle
Slyfer
Юзър

Репутация +13/-1

Outrageous!

« Reply #7 on: November 09, 22, 2009, 10:19:54 PM »

Никой труд не е без смисъл!Я стига лошави приказки Wink друг е въпроса, че ако тръгна примерно АЗ да пиша такова нещо ще бъде дълго сигурно 5-6 страници в постове.Просто съм инсталирал всичко от 95 насам буквално на близо 100 машини различни.Включая и сървърните версии.
Та идеята ми е, че всяка машина си има особености - интерфейси на дисковете, драйверни зависимости...оттам зависи и кое точно XP слагаш и пр. глупости.
Нз какво би представлявало ръководство за инсталване на linux-базирана система например...или айде не за инсталване а за конфиг на драйвери  confused1 2-ри месец не мога да си оправя драйвера за wi-fi под Ubuntu.Хардуерни грешки дава  crybaby

Frankly, I don't give a rat's ass!
TOTO
Детето Чудо
Модератори
Юзър

Репутация +21/-0

« Reply #8 on: November 10, 01, 2009, 01:33:21 AM »

подкрепям те защото съм виждал книгата за преинсталиране на windows 98 ,а не искам да си представям за  linux Cheesy Cheesy Cheesy

Инж.Тодор Димитров  гр./Ямбол
SHADOW
Човека с идеите!
Администратори
Юзър

Репутация +13/-0

Усъвършенстващ Модове!

« Reply #9 on: May 10, 21, 2012, 09:54:37 PM »

Я да се включа по тая тема...
В подписа ми има полезни линкове за Линукс, а в тях има линкове на други полезни сайтове за Линукс. Та толкова от мен по Линукс темата. А иначе според мен лично е хубаво да има ръководства за различни ОС и как се инсталират. Всички са лесни (поне с повечето няма да имате проблем де) зависи от вас единствено! dirol

Мисля в мащаб - Усъвършенствам Модове!

http://learnfree.eu/
http://skss.learnfree.eu/
http://forum.learnfree.eu/
Ползвам УСУ 7

АЗ СЪМ ПРОТИВ АСТА - А ВИЕ!?!
I AM AGAINST ACTA - Whose side are you?

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100 в ръката Wink
galata
Юзър

Репутация +0/-0

« Reply #10 on: March 22, 18, 2013, 06:57:32 PM »

А само не разбрах драйверите кога се инсталират след като приключа всичко по преинсталацията на уин-а ли? Понеже сега ще го правя за пръв път...
SHADOW
Човека с идеите!
Администратори
Юзър

Репутация +13/-0

Усъвършенстващ Модове!

« Reply #11 on: March 23, 10, 2013, 10:29:14 AM »

А само не разбрах драйверите кога се инсталират след като приключа всичко по преинсталацията на уин-а ли? Понеже сега ще го правя за пръв път...
На кратко казано, след като ъпдейтваш бозата ако ти е оригинална ОС-ма! Smiley

Мисля в мащаб - Усъвършенствам Модове!

http://learnfree.eu/
http://skss.learnfree.eu/
http://forum.learnfree.eu/
Ползвам УСУ 7

АЗ СЪМ ПРОТИВ АСТА - А ВИЕ!?!
I AM AGAINST ACTA - Whose side are you?

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100 в ръката Wink
ModsBG.com форум

Pages: [1]   Go Up
  Print